}
Cesta ušľachtilosti

DSC 3957 top

Podujatie "Cesta ušľachtilosti" sme začali uskutočňovať približne v roku 2005 v hoteli Tatra v Poprade pod názvom "Letné Popradské stretnutie". Podujatie malo konferenčný charakter a jeho cieľom bolo umožniť ľuďom, hľadajúcim duchovné hodnoty, vypočuť si hodnotné prednášky pre svoje vnútorné posilnenie. Toto stretnutie malo dvojdňový program. Prvý deň pripadal na piatok a bol spojený so spoločnou cestou do prírody. V sobotu bol hlavný prednáškový deň v hoteli Tatra.
Približne po šiestom ročníku sme vnímali, že podujatie potrebuje zmenu a povznesenie na vyšší stupeň. Rozhodli sme sa preto, že mu dáme novú náplň a začneme ho uskutočňovať na novom mieste. Z hotela Tatra sme prešli do zámku v Liptovskom Hrádku. Ušľachtilá atmosféra zámku nám pomáha robiť z podujatia rytiersky deň. Prednášky začali byť pretkávané umelecko-hudobnými vložkami a začali sme vytvárať viac priestoru pre osobné rozhovory účastníkov. S radosťou pozorujeme, že niektorí účastníci prispôsobujú svoj odev do zámockého štýlu a robia tak podujatie zaujímavejším a predovšetkým hodnotnejším.
Uvedomujeme si, že aj keď nám spolu s novými priestormi stúpli poplatky za vstupné je nesmierne potrebné obklopovať sa prostredím, ktoré v nás bude oživovať tušenie nádhery nadpozemských úrovní. V rozvíjaní zmyslu pre krásu na našej duchovnej ceste totiž vidíme požehnanie, ktoré raz vydá svoje plody. Sme nesmierne radi, že to mnohí ľudia správne pochopili a podujatie podporujú svojim záujmom a účasťou.
Touto cestou chceme poďakovať všetkým ľuďom, ktorí podujatie "Cesta ušľachtilosti" nezištne podporili aj po organizačnej stránke. Bez ich pomoci by toto podujatie nemohlo existovať.

 


Uskutočnené Cesty ušľachtilosti:

Cesta ušľachtilosti 2018, 25. augusta  2018,  Ľubochňa

Cesta ušľachtilosti VI. ročník, 30. septembra  2017, Ľubochňa

Cesta ušľachtilosti V.   ročník, 15. október 2016, Liptovský Hrádok

Cesta ušľachtilosti IV.  ročník, 24. október 2015, Liptovský Hrádok

Cesta ušľachtilosti III. ročník, 18. október 2014, Liptovský Hrádok